Шешори – це дуже популярний курорт, розташований в Карпатах. Це велике село, яке розміщене у Косівському районі Івано-Франківської області. Село лежить у самісінькому серці Карпат, на березі річки Пістинька. Воно простягнулося на кілька кілометрів вздовж гірської ріки, оточене горами, порослими лісами. Тут нереально гарно.
Чим цікаві Шешори?
У села дуже давня історія, перша згадка про нього була ще у 1445 році. Хоча люди жили тут з давніх-давен. Зараз у селі проживає приблизно 2 тисячі людей і постійно приїжджають туристи. У 1817 році у селі діяв загін опришків. 115 місцевих жителів виборювали свої права і свободи у той час.
Шешори, що цікавого пропонують? Для початку – це неймовірної краси краєвиди. Тут можна просто насолоджуватися природою, спокоєм, місцевим колоритом. Тим більше, що у селі є все для того, щоб відпочинок пройшов вдало: місця для проживання, аптека, магазини, амбулаторія, музей, санаторій. Серед природних перлин виділяють шешорські водоспади. Місцеві називають їх сріблястими, адже їхні води віддзеркалюють сріблом. Водоспади складаються з Великого і Малого Гука. Водоспади знаходяться на річці Пістинька. Їхня висота – 3 і 5 метрів. Коли погода тепла, то вода у них може прогрітися до 25 градусів. Водоспади справді чудові, але потрібно бути дуже обережними, коли ви знаходитися біля них. Адже вони можуть бути небезпечними, якщо не дотримуватися правил поведінки.
Якщо ж ви вирішили відвідати Шешори взимку, то обов’язково варто відвідати лижний курорт. Тут можна покататися на лижах, адже є прокат гірськолижного спорядження. Є бугельний витяг на 800 метрів, а також траси різної складності. Розташований на території національного парку «Гуцульщина».
Шешори відпочинок пропонують як пасивний, так і активний. Наприклад, можна піднятися на гори, які оточують село. На гору Кормитуру, Росохату, Радул, Млаки, Кінь, на хребти Брусний, Пасічний. А також можна відвідати урочище Петричила, яке знаходиться між селами Шешори і Прокурава. Тут ростуть рослини, які занесені до Червоної книги України. Крім того, тут є сірководневе джерело, вода якого позитивно впливає на організм людини.
А за 5 кілометрів від села є урочище Лебедин. В улоговині в центрі урочища утворилося озеро, точна глибина якого поки невідома. Кажуть, що вона сягає 20 метрів.
Із села Шешори розпочинається кілька туристичних маршрутів, які проходять мальовничими горами.
Однією з пам’яток села є церква святої Параскеви. Вона належить до типових гуцульських дерев’яних церков 19 століття. Церкву звели у 1873 році на місці раніше згорілого храму. Розмалювали у 90-х роках позаминулого століття. В радянські часи охоронялась як пам’ятка архітектури. Наразі діюча православна церква. Храм оббитий бляхою з вулиці. Біля церкви є дві дзвіниці.
При школі заснований музей, де можна побачити витвори народного мистецтва. Тут зберігають давній фольклор, традиції, ткацтво, роблять ліжники. У цьому селі була створена всесвітньо відома пісня «Гуцулко Ксеню». Є кілька версій створення цієї пісні-танго. Однією з них є та, що сільський учитель Роман Савицький часто відпочивав влітку у селі Шешори у своєї двоюрідної сестри Ірени Бурачинської. У неї була донька Ксеня. Коли дівчинці виповнилося чи то 10, чи то 13 років Роман запитав у дівчинки, що вона хоче на день народження. Дівчина попросила дядька написати їй пісню про гуцулку. Через кілька годин композитор створив таку пісню, а вже зовсім скоро її співала вся Гуцульщина.
Шешори: де зупинитись?
У селі є, де проживати з комфортом. Адже ту є готелі, садиби, санаторій, приватний сектор. У готелі «Шешори-еко» можна зупинитися у комфортних та світлих номерах, в яких є все необхідне. Це великий готель на 5 поверхів. Тут можна відпочити серед мальовничої природи, скуштувати смачні страви, насолодитися Карпатами у бесідках. Є ресторан «Край».
Сучасний та новий готель River Stone пропонує вишукані номери, басейн, неповторні гуцульські краєвиди. Тут можна спробувати смачні традиційні страви за доступними цінами. Можна взяти в оренду велосипед, за домовленістю піти в ліс, покататися на конях, піти в гори, на рибалку. У садибі «Гомул» можна активно і приємно відпочити. Тут є номери у традиційному стилі, тераси, мангал, дитячий майданчик, парковка для авто, постійний Інтернет. Особливістю є чудові карпатські краєвиди прямо з вікон номерів.
У готелі «REST 360» можна чудово відпочити у комфортних будиночках, а також смачно обідати та вечеряти домашніми стравами, є можливість відпочити в чані, сауні, порибалити і зловити карпатську форель. Вартість проживання за добу за весь будиночок – від 3300 гривень. Замовити можна за номером 050-386-5336 .
У Шешорах також є величезна кількість приватних садиб, вартість яких за добу від 300 гривень, зазвичай домашнє харчування оплачується окремо.
У селі є і санаторій «Шешори», де обіцяють лікування кісток, суглобів, нервової системи, шлунково-кишкового тракту. Санаторій був відкритий ще у 1974 році, розташований на горі «Пасічній». Відгуки про цей заклад досить негативні, адже з моменту відкриття там майже нічого не змінилося.
Як доїхати в Шешори? З Івано-Франківська чи Львова можна доїхати до Коломиї поїздом, а тоді до Шешор рейсовим автобусом. Можна приїхати з Чернівців у Косів, а тоді автобусом у Шешори. З Києва можна доїхати поїздом Київ-Рахів. Також можна їхати автобусами зі Львова чи Івано-Франківська до Коломиї. Звісно, власний автомобіль найбільш зручний, адже Івано-Франківськ Шешори відстань не дуже велика – всього 92 кілометри.
Шешори – це красиве і давнє село, яке змогло зберегти самобутність, а красу природи перетворити на бізнес. Тому тут обов’язково потрібно побувати, щоб насолодитися красою гір, добрими людьми і місцевим колоритом.
Більше про цікаві місця Івано-Франківська читайте в категорії “Туризм” на нашому сайті.