В сучасному світі питання харчування отримало нове значення. Темп життя став дуже швидким, і час став все більш цінним ресурсом. Це ставить перед нами вибір: чи варто витрачати дорогоцінний час на приготування їжі вдома, чи ж краще скористатися послугами доставки їжі? Обидва варіанти мають свої переваги та недоліки, і обидва можуть бути відповіддю на різні потреби та обставини.
Які переваги самостійного готування їжі?
Приготування їжі є важливим ритуалом у культурі будь-якого народу. Це можна прослідкувати на прикладі підготування до великих релігійних свят, як от до Великодня, Різдва чи Трійці. Хоча у повсякденному житті, без прив’язки до релігії чи дат готування займало вагому частку нашого життя. Сам процес готування їжі є досить медитативним і “заспокоює”, дає змогу відволіктись від буденних справ.
Контроль над якістю інгредієнтів
Часто у суперечках про те, що готувати їжу чи зробити онлайн замовлення фігурує якість продуктів. Коли ми готуємо їжі власноруч, то ми можемо контролювати повністю весь процес: вибір продуктів, якість обробки і приготування продуктів, смак страви. Це особливо важливо для тих, хто дотримується певної дієти, має харчові алергії чи просто не любить смак якихось конкретних інгредієнтів.
Економія коштів
Ніколи не було секретом, що готувати їжу власноруч – набагато дешевше. У вартість замовленої їжі завжди є додана вартість, в яку входить частка вартості оренди кухні, обслуговування техніки, і врешті, зарплати усіх працівників закладу, від директора до прибиральниці. Але от коли ви готуєте їжу самостійно, у вартість приготованого продукту входить виключно вартість продуктів і кілька гривень на комунальні платежі. Але чи коштує нашого часу ця різниця у вартості самостійно приготованої їжі і доставленого онлайн-замовлення?
Які переваги доставки їжі?
Період пандемії запустив незворотній процес безконтактного надання послуг. Коли у 2019-му році було оголошено самоізоляцію, людям було заборонено відвідувати заклади харчування, тому ресторани перейшли в режим доставки їжі, а продуктові супермаркети перейшли у режим доставки свіжих продуктів до покупців. Як можна зрозуміти, у часи епідемії коронавірусу доставка їжі була необхідністю.
Проте зараз, у 2024 час пандемії минув 5 років тому. Якщо це було так давно, тоді чому Україні все збільшується кількість людей, які активно користуються послугами замовлення і доставки їжі? Це відбувається із багатьох причин.
Небажання виходити дому
Взимку може бути дуже слизько, чи сніжно; влітку не хочеться виходити із дому через шалену спеку, а дощі навесні і влітку не дозволяють прийти до дому сухими.
Відсутність особистого транспорту
Навіть якщо погода дозволяє самостійно сходити за їжею, то проблемою може стати віддаленість улюбленого закладу від Вашого дому. Не хочеться лишній раз їхати громадським транспортом туди й назад через усе місто, чи не так? Питання доставки їжі швидко вирішує цю проблему.
Висока зайнятість і нестача часу
Якщо приходить час здавати роботу, а Ви не встигаєте її доробити, то набагато швидше буде замовити їжу, адже на готування піде багато сил, ресурсів, енергії, а онлайн замовлення з доставкою – це вибір ролів, замовлення, кілька хвилин очікування доставки й насолода їжею. Це надзвичайно економить наш час. Ці ж люди не мають достатньо часу, щоб піти в заклад, вичекати певний проміжок часу і у заклад і повноцінно насолодитись їжею.
Незвична їжа і екзотичні страви
Можливо, нам здається, що усі в Луцьку перепробували усі суші роли, усі види рамену – усіх представників японської кухні. Проте, на жаль, ні. Хоча суші мають просторічну народну назву “українсько-японська страва”, проте ще не всі скуштували цю страву. Хоча за статистикою, в Україні кількість суші в кілограмах продається набагато більше, ніж в Японії. Та навіть, якщо ми маємо вдосталь вільного часу, то не завжди може вийти бажане. Тут в пригоді стають суші-бари, і ресторани японської кухні, які можуть за годину зробити і привезти суші до дверей вашого дому. Принагідно, хочемо відрекомендувати переглянути акційні сети від закладу “як для себе”, адже вони справді роблять свою роботу швидко і якісно.
https://iak-dlia-sebe.com/aktsiyni-sety
Що у висновку?
Звісно, ж, ми справедливо можемо сумніватись у якості їжі, яку замовляємо онлайн, у швидкості її доставки. По соцмережах дуже розлітаються випадки, коли люди замовляють, наприклад, піцу, а вона приїздить холодною чи пом’ятою, або коли люди замовляють суші, і при отриманні відчувають різкий запах протухлої риби, або коли нам обіцяють доставку за 20 хвилин, а ми чекаємо її 2 години.
Але такі випадки дуже розлітаються через емоційне наповнення такого контенту: злість, агресія чи невдоволення ви відчуваєте набагато гостріше, ніж задоволення, насолоду чи радість.