Приготування м’яса вдома може бути дуже релаксуючим процесом, особливо якщо ви отримуєте особливе задоволення від кулінарії. Секрет успіху в приготуванні ідеальної страви полягає в правильному виборі інгредієнтів, особливості технік приготування та дотриманні конкретних правил. У цій статті ми розглянемо п’ять способів приготувати м’ясо вдома так, щоб воно не поступалося стравам з вашого улюбленого ресторану.
Соковитий стейк на грилі
Щоб приготувати ідеальний стейк на грилі, спочатку оберіть якісні шматки м’яса. Під час вибору основного інгредієнта звертайте увагу на колір, запах, текстуру і термін придатності. Для стейків найкраще обирати шматки із тонкими жировими прожилками. Таке м’ясо завжди буде дорожчим, проте воно буде набагато соковитіше і трішки легше в підготуванні до термічної обробки. Окрім обрізання лишніх елементів з м’яса, потрібно також приготувати маринад, щоб підкреслити смак м’яса. Також важливо звернути увагу на полум’я, на якому ви будете смажимо м’ясо: не паліть в ньому абсолютно нічого, окрім дубових дров чи вугілля. Причому, дрова повинні бути сухі, бо в протилежному випадку, ви не будете мати полум’я, а лише стовбур диму. М’ясо варто класти на уже заздалегідь прогріту решітку, і готувати 5-20 хвилин. Великий діапазон часу спричинений тим, що інтенсивність полум’я і ваші смакові вподобання можуть відрізнятись.
М’ясо в соусі теріякі
Для любителів азійської кухні ми підібрали один із найпопулярніших і найпростіших способів готування м’яса. Ви точно принаймні один раз в житті бачили дрібно порізані шматочки м’яса у коричневому глянцевому соусі і з кунжутом? Це було м’ясо в соусі теріякі. Секрет полягає у зміні температури й зміні способу приготування м’яса, адже після покупки ми нарізаємо м’ясо і на високій температурі піджарюємо його. Опісля того, як м’ясо обсмажилось, – заливайте його соусом теріякі та тушкуйте його хвилин 5. Фішка ресторанів – додавати ще овочі, щоб вони тушкувались разом із м’ясом в соусі. В також можете так зробити, просто додавши до сковорідки цибулі, болгарського перцю, перцю чилі, помідорів чері або відваленої моркви.
Хінкалі з яловичиною
А от уже для любителів кавказької кухні ми приберегли хитрощі приготування хінкалі. Хінкалі – фактично, інша форма пельменів, проте смак хінкалі дещо більш специфічний, і самі вони є ситнішими. Для хінкалі ми рекомендуємо обирати знову ж таким мармурову яловичину, адже із нею потрібно найменше мороки: за посередню ціну ви отримуєте гарантовано хороше м’ясо. Поки ви ще в магазині, закупіться спеціями хмелі-сунелі, часником, кінзою і часником. Уже вдома, обробіть м’ясо, і подрібніть його у електром’ясорубці. Подрібнивши його самостійно, ви будете впевнені в якості м’яса і його складові. Якщо так уже склалось, що ви не маєте промислової м’ясорубки, то ви можете купити м’ясорубку тут: https://kuhart.com/ua/elektromehanicheskoe-oborudovanie/miasorubki-professionalnyje/.
Перемішайте отриманий фарш із зеленню, приправами, нарізаною цибулею і натертим часником. Тісто замішуйте так, як і зазвичай і сформуйте великі круги, щоб потім покласти туди невелику кількість фаршу. Секрет приготування ресторанних хінкалі в тому, що вони залишають тісто на хвостику тонким, щоб ми, клієнти ресторацій з’їдали все. Насправді байдуже на хвостик. Він зліплюється та існує для того, щоб опускати продукт у воду та триматись за нього, поки ви їсте його руками.
Що ж, тепер ви знаєте на три секрети приготування м’ясних страв більше, ніж раніше! Бажаємо успіху у приготуванні і смачного!