Далеко не всі люди дотримуються важливих правил прання і нерідко помилково або через незнання кидають у барабан речі, які суворо заборонено прати в машинці. І в результаті отримують непридатний до використання одяг – полинялий, з катишками або плямами. Дізнайтеся, що не можна прати в пральній машинці, які режими прання краще та безпечні, і яких правил потрібно дотримуватися, щоб продовжити термін служби речей.
Які речі категорично не можна класти в барабан пральної машини?
Якщо у вас є звичка кидати все підряд у пральну машину, це може не тільки зіпсувати більшу частину вашого одягу, але й вивести з ладу сам пристрій. При цьому для якісного та швидкого прання важливо вибирати надійну техніку. Особливо рекомендуємо звернути увагу на пральні машини Miele за посиланням https://allo.ua/ua/stiralnye-mashiny/proizvoditel-miele/ – агрегати німецького виробника зручні в експлуатації, гарно показують себе в роботі, оснащуються просунутим функціоналом, великим набором програм прання та мають достатньо режимів для різних типів тканини. А щоб забезпечити безперебійну роботу техніки та уникнути випадкових помилок, рекомендуємо ніколи не класти в пральну машину такі речі:
- Костюми, піджаки з плечиками або по фігурі, краватки. У більшості випадків такий одяг пошитий з тканин, які можуть зіпсуватися навіть при делікатному пранні та зменшитися у розмірі. А ще речі стануть м’ятими і їх потім буде важко розгладити самостійно. Костюми простіше віднести в хімчистку, а краватки бажано прати вручну і без використання агресивних засобів.
- Купальники, бюстгальтери, інша нижня білизна. У зв’язку з тим, що барабан має дуже сильну механічну дію на тканину, кісточки бюстгальтера та бретельки, білизна може швидко втратити форму, порватися і навіть зачепитися за барабан та зіпсувати агрегат. При автоматичному пранні білизна досить швидко втрачає свій акуратний, привабливий зовнішній вигляд та властивості тканини. Для таких речей рекомендується лише ручне прання.
- Вбрання з дрібною фурнітурою, бісером, блискітками. Під час прання декор може легко відірватися, навіть якщо він приклеєний. В результаті пошкодиться не тільки сама річ, а й пральний прилад. Такі речі варто здавати в хімчистку чи прати вручну.
- Кепки та бейсболки. Вони швидко псуються при механічному пранні, тому їх перуть тільки вручну. А ще не бажано їх віджимати, достатньо дати зайвій воді стекти.
- Кожані кросівки та інше взуття. Розглядаючи питання, чому не можна прати шкіряне взуття в пральній машині, особливо на платформі, високих підборах, з підшипниками або проклеєними швами, варто відзначити, що під впливом води воно може втратити привабливий вигляд і навіть нанести шкоду самій машинці. Не треба ризикувати, адже в результаті ви отримаєте взуття з заломами, розводами і зіпсованими окремими деталями. Але, якщо взуття прошите і без шкіряних деталей та декору, то прання в цьому випадку допустимо, і тільки «щадному режимі» і температурі 30 °C.
- Одяг з плямами з легкозаймистої речовини. Під час прання бензин разом з розчинниками можуть спалахнути, що призведе до неприємних і незворотних наслідків – поломки або пожежі.
Серед інших речей, які не рекомендується класти в машинку – одяг з мереживом, будь-які шкіряні, хутряні, замшеві предмети гардеробу, светри, шерстяний одяг. Адже в 95 % випадках вони вже після першого прання втратять первозданний вигляд та зіпсуються. Варто додати, що пледи, ковдри, сумки та ортопедичні подушки теж не підходять для автоматичного прання. Їх бажано віддавати в хімчистку, адже навіть ручне прання цих виробів може не порадувати результатом.
Правила прання речей
Мало просто зібрати речі і закинути їх в машинку. Важливо дотримуватись певних правил, щоб отримувати якісно випраний одяг. Розглянемо основні рекомендації, які допоможуть не просто зберегти презентабельні речі, але продовжити термін служби техніки.
Читайте бірки з інструкціями – завжди дотримуйтесь вказівок для хороших результатів.
Сортуйте речі за типами тканин, квітами та типами забруднень – це допоможе уникнути перефарбування та появи небажаних плям.
Застібайте застібки-блискавки та кнопки на одязі, перш ніж класти речі на прання – це дозволить уникнути пошкоджень та псування іншого одягу. Для речей із делікатними деталями використовуйте спеціальні мішечки.
Не перевантажуйте пральну машину – це може негативно позначитися на її подальшій працездатності.
Використовуйте ефективні миючі засоби, в залежності від типу тканини та забруднень. Для одягу з делікатних тканин та кольорових речей краще використовувати гелі та порошки з м’якою дією.
Як прати куртки в пральній машині?
Догляд за верхнім одягом не вимагає особливих зусиль, достатньо дотримуватись деяких простих правил. Якщо це машинне прання, то куртку кладуть в спеціальний мішечок, щоб запобігти деформаціям. Всі ґудзики і застібки-блискавки застібають. Оптимальна температура – не більше 30-40°. Прати потрібно в делікатному режимі, без сушіння з подвійним полосканням та віджимом не вище 600°. При цьому бажано використовувати рідкий мийний засіб. Якщо це зимові куртки, їх потрібно завантажувати у барабан без інших речей – вони вбирають багато води. А якщо збираєтесь прати вручну, то тут дуже важливо добре прополоскати річ під проточною водою. Сушити куртку потрібно в горизонтальному положенні, періодично перевертаючи.
Який режим прання найкращий?
Програма прання залежить від того, що плануєте випрати. Для футболок, шкарпеток, речей після спортзалу та іншої повсякденної білизни достатньо встановити режим «бавовна». Для делікатних тканин підійде режим «шовк/шерсть». Режим інтенсивного прання підходить для сильно забруднених речей, допомагає позбутися будь-яких, навіть застарілих плям. Білі речі рекомендується прати при температурі 65 градусів, кольорові – від 30 до 40 градусів. В будь-якому випадку, важливо підбирати оптимальні режими для кожної партії прання з урахуванням забруднень та тканини. Крім цього, не забувайте правильно підбирати режим сушіння з урахуванням рекомендацій на бірці.