У селі Ворохта Івано-Франківської області волонтери організували триденну толоку та облаштували військовий реабілітаційний центр у приміщенні колишньої сільської хати. Захід організували учасники волонтерського мандрівного проекту Благодійного фонду “Зорі надії”.
Про це Суспільному розповіла керівниця ініціативи Аліна Косовська.
За її словами, толока розпочалася 12 квітня. Учасників набирали через соціальні мережі. За роботу волонтери отримували гроші від меценатів. Здебільшого вони виконували роботу самостійно, наймаючи професійних майстрів лише за необхідності.
У центрі працюють два психологи. Вони організовують для бійців майстер-класи та відпочинок на свіжому повітрі. Поїздки відбуватимуться групами по 12 бійців. Лікування є безкоштовним.
“Перший етап – це просто організація групових заходів та облаштування їх для комфортного проживання. А більш глобальний другий етап – провести комунікації, воду та центральне опалення. Це підготовка до зими. Влітку ми можемо працювати без опалення”, – розповідає Аліна Косовська.
В’ячеслав Трестер, директор фонду “Зорі надії”, пояснює, що саме буде зроблено у гуцульській хаті.
В’ячеслав Трестер розповідає: “Ми плануємо впорядкувати це місце, щоб зберегти сучасний архітектурний стиль України і щоб солдати, які приїжджають зі сходу та інших регіонів, могли відпочити в нормальних умовах і адаптуватися до мирного життя”.
Оксана Кавун взяла участь у цій толоці з міста Бровари Київської області.
“Штори вже зняті і витрушені. Аліна пере. Решту часу я маю вичистити павутиння, помити вікна, підмести і вимити все. Дівчата ночують тут і скоро приїдуть. Треба ще почистити струмок”, – розповідає Оксана Кавун.
Роман Бєлкін, львів’янин, безоплатно передав триповерховий гацль-будинок. Він також взяв участь у прибиранні.
“Мій дідусь і бабуся довго будували цей будинок. Коли вони повернулися з Сибіру, конструкція була досить складною. Але ми вирішили, що якщо цей будинок може стати в нагоді в умовах нинішньої війни, і якщо хтось зможе отримати від нього хоч якийсь позитив, то ми можемо допомогти таким чином”, – розповідає Роман Бєлкін.
За словами Аліни Косовської, реабілітаційний центр також використовуватиме підсобні приміщення для своїх потреб. В одному з них буде лазня, а в іншому – майстерні для проведення майстер-класів та занять з йоги.
“У нас є великий стіл, де ми можемо проводити майстер-класи. Ми приберемо сіно, і багато людей зможуть сісти і доторкнутися до природних матеріалів. Вони можуть навчитися робити підсвічники або займатися столярною справою. Така творча робота також розслабляє. “Ми плануємо збирати сіно у прямокутні тюки, щоб на них можна було сидіти”, – розповідає Аліна Косовська.
У приміщенні, де раніше господар тримав корів, облаштують музей. У ньому будуть представлені старовинні речі, знайдені під час ремонту.
“Якщо кожен матиме можливість і мотивацію, то за час перебування тут зможе здійснити одну тривалу подорож на вершину гори. Решта реабілітації буде присвячена спілкуванню з природою. Ми будемо подорожувати лісом, який знаходиться одразу за нашим будинком. Він буде гуляти лісом, спілкуватися з природою і, за необхідності, розмовляти з психологом. Ми з’ясуємо, які почуття ми відчуваємо, і попрацюємо над чимось всередині себе. пояснює Аліна Косовська.
Навесні відбудеться кілька таких заходів, а влітку центр буде облаштований для прийому військовослужбовців.
Більше новин області можете знайти у нас на сайті в категорії “Новини області“