Фермери отримали компенсацію. Івано-Франківська ОТГ продовжує надавати фінансову підтримку мешканцям регіону, які активно займаються сільським господарством.
Приватна пасіка Василя Стефанюка в селі Братківці добре відома не лише в місцевій громаді, а й в Україні. Він займається бджільництвом вже понад півстоліття. На своїй пересувній пасіці він утримує 80 бджолосімей. Минулого року, коли у Франківській громаді стартувала програма підтримки сільського господарства, цей чоловік зареєстрував 60 сімей і отримав за це фінансування. Про це йдеться на сайті міського голови.
«Того року я скористався ним, подав заявку на 60 сімей, отримав $12000 і на ці гроші купив цукор. Більшість цукру зараз коштує $1500-1600, але там було 60 сімей, тож мені потрібно було щонайменше тонну, щоб їх нормально нагодувати. Люди кажуть, що одній людині важко прогодувати 80 сімей. Я так не кажу, якщо робити це з задоволенням, то не втомишся, бо це весело», – розповідає пасічник Василь Стефанюк із села Братсківці.
Неподалік від бджіл персиковий «рай»
«Є інжирні персики, на черзі нектарини. Персики не дуже вибагливі, тому знаєш, що з ними робити, і вони тобі подобаються», розповідає Роман Федоров із села Братківці.
На своїх 30 гектарах землі Роман Федоров вирощує понад 500 персикових дерев різних сортів. Він займається цим вже понад 13 років. Мріє розширити свій «персиковий рай» до 3 гектарів. Він планує купити більше сортів саджанців отримуватиме субсидії від громади.
«Перш за все, ми використовуємо його для наших друзів, які воюють. Ми повинні їм допомогти, щоб все пройшло добре і ми перемогли у війні. Тоді все інше прийде. Буде достаток і злагода», каже Роман Федоров, який мешкає у Братківцях.
Ольга Мосорко також вперше цього року звернулася за виплатою. Вона утримує свиней. Минулого року вона вагалася і не вірила, що отримає гроші за догляд за тваринами. Зараз вона підрахувала, що отримає по 50 000 гривень за кожну свиню. “На даний момент у нас 13 маленьких, вісім середніх, три великих і три свиноматки, які ось-ось народять”.
Руслан Романович відвідав всю ферму і пообіцяв зареєструвати трьох свиноматок і двох корів, які ще залишилися. «Якщо ми знову подамо необхідні документи, то можемо отримати до 50 000 доларів США», – сказала Ольга Мосорко, жителька села Братківці.
Голова громади Руслан Марцінків особисто оглянув ферму Братківцях: «Зрозуміло, що людям, які працюють у сільському господарстві, потрібна допомога. Адже це, в першу чергу, продовольча безпека для всього суспільства».
“Минулого року багато людей не думали, що отримають гроші або що ця програма буде працювати. Але цього року люди побачили, що вони отримали в минулому році, і знають, що це важлива допомога. Саме тому ми збільшуємо кількість програм. Цього року вперше маємо також програму для людей, які займаються молочним тваринництвом” – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Громади виділили загалом близько 2,5 млн грн на компенсацію фермерам. Програми допомоги сільському господарству розширюються та вдосконалюються.
«Цього року за перше півріччя було опрацьовано 360 заявок на загальну суму 2,4 мільйона гривень. Ця сума профінансована за рахунок коштів, які опрацювала Комісія. Реєстрації вже затверджені, і ми чекаємо на наступний раунд фінансування. Якщо поглянути на цифри, то власники трьох і більше свиноматок отримують 3000 грн за свиноматку, відгодівельники свиней з п’ятьма і більше свиноматок – 2000 грн, великої рогатої худоби 2000 грн за корову і коней 5000 грн. Вівці та кози, які утримуються на фермах «Громади», також отримують по 2000 гривень за голову. Звичайно, найбільше грошей витрачається на велику рогату худобу. У нас в селі досі є одна-дві корови», розповіла Уляна Сергенюк, директор департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій.
Більше про актуальні новини Івано-Франківська та області читайте на нашому сайті.